Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Redukcja
Autor Wiadomość
chiroptera 
bezmiar



Wiek: 28
Dołączyła: 23 Gru 2016
Posty: 3503
Skąd: Polska

Wysłany: 2024-01-28, 21:30   

takajakinne, muszę spróbować tego tofu! I zapomniałam o warzywach mrożonych, dzięki!

Na za wysoki cholesterol najbardziej pomaga obniżenie IG w posiłkach, bo 75% cholesterolu wytwarzamy sami po stymulacji insuliną. Zjadane jajka i reszta to tylko 25%.




– Where did you go, psycho boy?
– I felt like destroying something beautiful.
 
 
Redukcja
takajakinne 
bóg



Dołączyła: 27 Lis 2015
Posty: 1868
Skąd: zewsząd

Wysłany: 2024-01-29, 02:19   

chiroptera,
Cytat:
Na za wysoki cholesterol najbardziej pomaga obniżenie IG w posiłkach

Białko, strączki w moim przypadku występują raczej w ok propozycjach, chleba prawie nie jem, zaczynam gubić się w zaleceniach, bo mam jak byk napisane zmienić dietę na mniej tłustą. A jedyne , co tłuste jem, to ser żółty... :/

Jeśli masz jakieś linki czy coś, to poproszę...
Poza tym też mam nie do końca ok morfologię.

Także redukcja redukcją, a zdrowie jakieś takie byle jakie.




 
 
Redukcja
Sweden 



Dołączyła: 24 Paź 2021
Posty: 1088
Skąd: Polska

Wysłany: 2024-01-29, 10:00   

takajakinne, jakby co, to przy diecie na obniżenie cholesterolu unika się produktów mącznych (mąka pszenna) i słodkich.
(Takie miałam zalecenia od lekarza i faktycznie rezygnacja/mocne ograniczenie takich produktów obniżyły poziom całkowitego i złego cholesterolu).




 
 
Redukcja
chiroptera 
bezmiar



Wiek: 28
Dołączyła: 23 Gru 2016
Posty: 3503
Skąd: Polska

Wysłany: 2024-01-29, 11:46   

takajakinne, poziom cholesterolu może też wynikać z zaburzeń hormonalnych. Albo możesz mieć jakąś mutację. Ten podwyższony cholesterol to od zawsze?

Robię offtop, ale jak chcesz, to możesz priv napisać.


Zdrowe zakupy zrobione! Trzymajcie kciuki. Mam rozwaloną kostkę, więc mniej ruchu, zapotrzebowanie na kalorie spada. A głód zostaje.




– Where did you go, psycho boy?
– I felt like destroying something beautiful.
 
 
Redukcja
Sweden 



Dołączyła: 24 Paź 2021
Posty: 1088
Skąd: Polska

Wysłany: 2024-01-29, 12:10   

chiroptera, trzymam kciuki i łączę się w bólu z kontuzją. :tuli:



 
 
Redukcja
takajakinne 
bóg



Dołączyła: 27 Lis 2015
Posty: 1868
Skąd: zewsząd

Wysłany: 2024-01-29, 13:39   

Sweden, chiroptera, to chwilkę tylko i kończymy ten temat :D

Dzięki dziewczyny, takich zaleceń nie dano, dlatego jestem skonfundowana... Bo zrezygnować z tłustych to nie to samo co z mącznych/słodkich :?


Zawsze miałam dobry, jak przytulam podwyższył się, ale tylko całkowity, wszystkie w szczegolach są dobre.

Jestem u rodziców i niestety jest ciężko, bo tuczą strasznie nie słuchając moich odmów. Trzymam się, ale nie jestem szczęśliwa z ciągłym wyjaśnianiem swoich racji :lol:




 
 
Redukcja
Sweden 



Dołączyła: 24 Paź 2021
Posty: 1088
Skąd: Polska

Wysłany: 2024-01-29, 14:57   

takajakinne, wydaje mi się że z tłustymi i z jajkami to "stara szkoła", albo bardzo uproszczona. Kiedyś o jajkach słyszałam, ale jak wtedy szukałam informacji to było tyle samo "za" jak i "przeciw".
Ja rezygnowałam w produktach z mąki pszennej, pozostałe mąki ograniczałam.
I właśnie jadłam więcej zdrowych tłuszczy, jak awokado, łosoś, orzechy.
Teraz jak tak pobieżnie przeleciałam artykuły, to w tłuszczach niezdrowych jest nabiał, no ale jest podział na te zdrowe i niezdrowe...




 
 
Redukcja
chiroptera 
bezmiar



Wiek: 28
Dołączyła: 23 Gru 2016
Posty: 3503
Skąd: Polska

Wysłany: 2024-01-29, 16:56   

Milijon, jesteś gdzieś tu? Przydałaby się opinia dietetyka. :P


<<< Dodano: 2024-03-26, 17:44 >>>


Wybaczcie ten długi post, układam sobie nim w głowie i skupiam na czymś, bo jestem głodna.

ja napisał/a:
Zdrowe zakupy zrobione! Trzymajcie kciuki. Mam rozwaloną kostkę, więc mniej ruchu, zapotrzebowanie na kalorie spada. A głód zostaje.


Rozwalona kostka + zwiększona impulsywność + pewien lek normotymiczny = wiadomo co.

Nie mam totalnie zasobów energii, żeby teraz przejmować się odchudzaniem, chociaż depresja mija i pewnie będzie coraz lepiej. Na razie umówiłam się z terapeutką na pracowanie nad "niepanicznym" podejściem do jedzenia. Spróbuję utrzymać wagę na tym poziomie, co jest. Słucham nagrań z hipnozą i już czuję się dużo lepiej w swoim ciele, doceniam je takie, jakie jest i nie biorę do siebie ocen innych. Zaczęłam pić błonnik i więcej herbat i bardzo to mi pomaga. Słucham swojego ciała i chociaż widzę ten wzmożony apetyt po lekach, to jestem w stanie wyłapać przynajmniej jedzenie emocjonalne. Czasem muszę przetrzymać ten głód i to jest dla mnie trudne, ale ma prawo takie być i to jest okej.


<<< Dodano: 2024-04-19, 20:22 >>>


Poznaję siebie i reakcje mojego ciała coraz lepiej (zrobiłam sobie listę wniosków z samoobserwacji). Zaczęłam łagodnie ćwiczyć w domu, spacerować. Nagrałam własną hipnozę z sugestiami, afirmacjami. Rozmawiam o podejściu do odchudzania na terapii. Zwracam uwagę na makro i godziny posiłków. Jest psychicznie zdrowiej, chociaż mam potknięcia, zwłaszcza kiedy nastrój spada (czyli dość często).

Dzisiaj zaczynam metodę polecaną przez takajakinne, post przerywany. Trochę w wersji "mówiło się tak 15 lat temu", czyli nie jem po 18:00. Zobaczymy jak pójdzie. Nie ukrywam, że wiążę z tym pewne nadzieje.




– Where did you go, psycho boy?
– I felt like destroying something beautiful.
 
 
Redukcja
takajakinne 
bóg



Dołączyła: 27 Lis 2015
Posty: 1868
Skąd: zewsząd

Wysłany: 2024-04-19, 22:49   

chiroptera, :kciuki:



 
 
Redukcja
Imperfect 


Wiek: 34
Dołączyła: 14 Gru 2014
Posty: 256
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2024-04-21, 11:51   

chiroptera, trzymam kciuki!
Jak pierwsze dwa dni?




 
 
Redukcja
chiroptera 
bezmiar



Wiek: 28
Dołączyła: 23 Gru 2016
Posty: 3503
Skąd: Polska

Wysłany: 2024-04-21, 12:00   

Imperfect, dziękuję. <3
Czuję się lekko i sprawczo. Trochę za dużo o tym myślę, ale mam nadzieję, że okna szybko wejdą mi w nawyk i pociągnę na rutynie, a nie słomianym zapale.




– Where did you go, psycho boy?
– I felt like destroying something beautiful.
 
 
Redukcja
Imperfect 


Wiek: 34
Dołączyła: 14 Gru 2014
Posty: 256
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2024-04-21, 12:33   

chiroptera, powodzenia! Początki są najtrudniejsze. :)



 
 
Redukcja
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 12